Skip to main content

Prasówka

Red. naczelny wPrawo.pl, Jacek Międlar, organizuje marsz, który 11 listopada 2022 r. przejdzie ulicami Wrocławia pod hasłem „Polak w Polsce gospodarzem”. Jak napisał sam organizator na Twitterze: (...) pod każdym społecznościowym postem dot. Marszu Polaków dominuje hasztag #StopUkrainizacjiPolski.


Okoliczność ta stała się pretekstem do kolejnego ataku na Międlara. Leszek Frelich w swoim artykule opublikowanym na łamach październikowego wydania „Gazety Wyborczej” napisał: Teraz na 11 listopada znów organizuje imprezę, która nie ma nic wspólnego ze świętowaniem rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale która ma być antyukraińską demonstracją. Marsz zatytułowany „Polak w Polsce gospodarzem” mówi już wszystko. Ale żeby nie było wątpliwości, Międlar promuje go także hasłem: „Stop ukrainizacji Polski”.
I dalej:
Zresztą w skandowaniu „Stop ukrainizacji Polski” nie jest Międlar szczególnie oryginalny, bo tym hasłem szermuje od kilku miesięcy skrajna prawica, w tym politycy Konfederacji (...)”.


Leszek Frelich jest jedną z wielu osób, które bezskutecznie próbują zakłamać treść programu przygotowanego przez Konfederację Korony Polskiej. Prawda jest taka, że kampania „Stop ukrainizacji Polski” wymierzona jest w niesprawiedliwą i nieracjonalną politykę rządów PIS-u, której kobiety i dzieci z Ukrainy również są ofiarami. Broszura zawierająca rewolucyjny program „Stop ukrainizacji Polski” została opublikowana na stronie Konfederacji Korony Polskiej, jak również na stronie, którą właśnie Państwo czytają, w zakładce „Program”.

26 września 2022 r. Poseł Grzegorz Braun wziął udział w Berlinie w spotkaniu z politykami AfD, podczas którego zgłoszono postulat zniesienia sankcji wobec Rosji i powrotu do business as usual - „Szczęść Boże! Niech Bóg błogosławi wszystkich patriotów wszystkich europejskich narodów, którzy chcą powrotu do normalności; którzy chcą przywrócić nasze naturalne, ludzkie, europejskie prawa i wartości”

„Były nuncjusz papieski w Stanach Zjednoczonych opublikował szokujące oświadczenie, w którym powiela kremlowską narrację dotyczącą inwazji na Ukrainę. Hierarcha oskarża Zachód o sprowokowanie rosyjskiej agresji na swojego sąsiada.”:

„Ukraina prosi o pomoc w rozmowach z Teheranem o wstrzymaniu dostaw broni dla Rosji - Jesteśmy wdzięczni Prezydentowi RP za pomoc w komunikacji ze stroną irańską”

Blisko połowa Polaków jest przeciwna zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją