Skip to main content

Wydarzenia

Zaproszenie na Marsz Niepodległości

„Nie oddawajmy Marszu Niepodległości walkoverem! Szukajmy się tego dnia pod znakami Konfederacji Korony Polskiej i Pobudki” - Grzegorz Braun zaprasza do wspólnego udziału w Marszu Niepodległości w Warszawie dnia 11 listopada 2022 r.

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszych profilów okręgowych na Facebook’u, na których publikujemy ogłoszenia o planowanych wydarzeniach w Państwa najbliższej okolicy.

Białystok - Okręg 24
Bielsko-Biała - Okręg 27
Bydgoszcz - Okręg 4
Chełm - Okręg 7
Chrzanów - Okręg 12
Częstochowa - Okręg 28
Elbląg - Okręg 34
Gdańsk - Okręg 25
Gdynia - Okręg 26
Gliwice - Okręg 29
Kalisz - Okręg 36
Katowice - Okręg 31
Kielce - Okręg 33
Koszalin - Okręg 40
Kraków - Okręg 13
Krosno - Okręg 22
Legnica - Okręg 1
Lublin - Okręg 6
Łódź - Okręg 9
Nowy Sącz - Okręg 14
Opole - Okręg 21
Piła - Okręg 38
Piotrków Trybunalski - Okręg10
Płock - Okręg 16
Poznań - Okręg 39
Radom - Okręg 17
Rybnik - Okręg 30
Rzeszów - Okręg 23
Siedlce - Okręg 18
Sieradz - Okręg 11
Sosnowiec - Okręg 32
Szczecin - Okręg 41
Tarnów - Okręg 15 
Toruń - Okręg 5
Wałbrzych - Okręg 2
Warszawa - Okręg 19
Warszawa „Wianuszek” - Okręg 20
Wrocław - Okręg 3
Ponadto
Lubuskie - Okręg 8
Warmia i Mazury - Okręg 35
Wielka Brytania - UK


Marsz „Stop ukrainizacji Polski” - Warszawa, 24.09.2022 r.

W sobotę, 24.09.2022 r. w Warszawie odbył się marsz „Stop ukrainizacji Polski”, podobne wydarzenia zorganizowano w innych miastach Polski. Przypominamy, że jest to etap długofalowej akcji „Stop ukrainizacji Polski”, zainicjowanej przez Konfederację Korony Polskiej oraz posła Grzegorza Brauna. Ta akcja bardzo drażni władze, zapewne także z tego powodu, że większość Polaków jest przeciwna masowemu przesiedlaniu Ukraińców na nasze tereny. Pokazują to również lewicowe badania opinii publicznej, choćby cytowana przez Krzysztofa Bosaka na wiecu sondażownia „Polityka Insight”. Temat jest więc politycznym strzałem w dziesiątkę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom manifestacji, posłom Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak za obecność i przemowy, Koroniarzom nie tylko ze stolicy, reprezentantom wielu propolskich organizacji i ugrupowań, przedstawicielom rozmaitych mediów, Policji zabezpieczającej zgromadzenie, przechodniom, którzy dołączyli do przemarszu... Akcję uważamy za udaną – dzięki niej tysiące Polaków mogło usłyszeć nasze postulaty na żywo bądź w relacjach medialnych. A to dopiero początek kampanii #StopUkrainizacjiPolski; kolejne lokalne pikiety planowane są już w wielu polskich miastach. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, a także kontaktu ze strukturami Korony w Waszych okręgach, aby wiedzieć co w trawie piszczy i znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.


Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Stosunków Międzynarodowych oraz Interesów Polski i Polonii - Warszawa, 14.07.2022 r.

14 lipca odbył swoje posiedzenie Parlamentarny Zespół ds. Stosunków Międzynarodowych oraz Interesów Polski i Polonii. Zajął się on projektem „Stop ukrainizacji Polski” przygotowanym przez zespół ekspercki Konfederacji Korony Polskiej. Projekt ma służyć pilnemu zaradzeniu procesowi zmiany struktury etnicznej naszego kraju. Podpowiada konkretne rozwiązania prawne, które można – i koniecznie należy – zastosować jak najprędzej. Jest przemyślanym narzędziem ochrony państwa i narodu polskiego przed ich szybkim rozkładem. Wierzymy, że każdy polityk, bez względu na swoją przynależność partyjną, powinien do niego dołączyć. Projekt został opublikowany w postaci broszury, z treścią której mogą Państwo zapoznać się w zakładce „program”. Natomiast broszura przeznaczona do wydruku lub udostępniania dalej dostępna jest w zakładce „co mogę zrobić?”. Poniżej także relacja video z posiedzenia Zespołu.